Країни НАТО підтримують можливе членство України та Грузії в Альянсі – звіт
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг оприлюднив звіт роботи Альянсу за 2020 рік, де, серед іншого, йдеться про співпрацю з Україною.
У документі мовиться, що Україна є “одним із найбільш постраждалих партнерів НАТО.
“Впродовж 2020 року Альянс залишався непохитним у підтримці українського суверенітету та територіальної цілісності”, – мовиться у звіті НАТО.
“Союзники НАТО також залишаються відданими підтримці можливого членства в Альянсі Грузії та України, відповідно до рішення Бухарестського саміту від 2008 року та наступних самітів”, – зауважують автори звіту.
Допомога НАТО Україні
Загалом, у документі йдеться, що НАТО торік інвестувало в 16 різних програм в рамках Комплексного пакету допомоги Україні.
Альянс залишається непохитним у підтримці українського суверенітету та територіальної цілісності.
Звіт НАТО за 2020 рік
“У 2020 році, незважаючи на пандемію COVID-19, в рамках Програми професійного розвитку Україна-НАТО відбулись тренінги для сотень українських фахівців, які працюють в уряді у сфері євроатлантичної інтеграції”, – прозвітував генсек НАТО.
Серед іншого, НАТО в Україні інвестувало торік у тренування військових, підтримку реформ оборонного та безпекового секторів, у допомогу українцям під час розробки стратегії національної безпеки, законодавства щодо розвідувальної діяльності, а також у створення та розвиток нового Міністерства з питань ветеранів.
У документі також йдеться, що Комплексний пакет допомоги Україні, затверджений ще у 2016 році, наразі перебуває у процесі перегляду. До кінця 2021 року його можуть змінити, адаптувавши до нових обставин в Україні.
“У регіоні Чорного моря союзники виділили свої війська та обладнання для підтримки військової присутності на землі, в морі та в повітрі”, – звітує генсек НАТО.
НАТО використовує подвійний підхід до Росії: оборона та діалог.
Звіт НАТО за 2020 рік
У 2020 році НАТО активізувало співпрацю з питань повітряної підготовки та контролю в повітрі, а також збільшило присутність військово-морських сил країн-членів НАТО в Чорному морі.
Це, cеред іншого, “надало можливості для тренування партнерів Грузії та України з НАТО”.
Росія продовжує хвилювати союзників НАТО
Президентуючи звіт НАТО за 2020 рік, генеральний секретар Столтенберг назвав Росію країною, яка лишається “напористою і дестабілізуючою”.
“НАТО використовує подвійний підхід до Росії: оборона та діалог”, – йдеться у звіті.
“У 2020 році союзники лишалися стурбованими через дестабілізуючу політику Росії та провокаційні військові дії поблизу кордонів НАТО, а також через її (Росії – ред.) традиційні та гібридні операції, зокрема в Лівії, Сирії та Україні”.
Також активізована робота, щоб відреагувати на безпекові наслідки зростаючого ядерного арсеналу Росії.
Бюджет НАТО росте
Загалом, звіт НАТО за 2020 рік свідчить про збільшення фінансових вливань в оборону членів Альянсу.
За даними звіту, військовий бюджет європейських країн НАТО та Канади зріс порівняно з попереднім роком, і склав 1,73% від ВВП країн (у 2019 році ця цифра була на рівні 1,55% від ВВП).
Франція та Норвегія стали країнами, які виконали фінансову ціль альянсу – їхні витрати на оборону зросли до 2% від ВВП.
Витрати Німеччини також зросли, втім наразі лишаються на рівні 1,56%.
Загальні витрати на безпеку країн НАТО вже другий рік поспіль перевищили один трильйон доларів.
Залишити відповідь