Спецпредставник голови ОБСЄ закликала учасників ТКГ утриматися від закликів до силового вирішення конфлікту на Донбасі

Войовнича риторика не сприяє веденню переговорів з мирного врегулювання.

Спеціальний представник Діючого голови ОБСЄ в Україні Хайді Грау звернулася з проханням до сторін переговорів в Тристоронньої контактній групі утриматися від будь-яких дій і заяв, які могли б бути сприйняті як провокаційні або такі, що призведуть до зростання напруженості на Донбасі.

“З листопада 2020 року спостерігається поступове зростання кількості порушень режиму тиші, що, на жаль, негативно впливає на населення в зоні конфлікту. Крім цього, в інформаційному просторі останнім часом почастішали повідомлення, що містять взаємні звинувачення щодо готовності сторін до силового вирішення конфлікту. Все це, без сумніву, негативно позначається на діяльності ТКГ і її робочих груп. Хочу підкреслити, що всім учасникам конфлікту необхідно утриматися від будь-яких дій і заяв, які могли б бути сприйняті як провокаційні або ведуть до зростання напруженості”, – зазначила Грау за підсумками чергового раунду переговорів в Тристоронньої контактній групі, який пройшов в середу, 17 березня.

За її словами, в рамках робочої групи з безпеки також розглядалися питання, пов’язані із забезпеченням належного функціонування координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню і розробкою оновленого плану розмінування, підтвердження і реалізація якого вкрай важливі, особливо з наближенням весняних посівних робіт.

Грау також додала, що “необхідно якомога швидше відкрити КПВВ “Щастя” і “Золоте”, а також всі інші КПВВ на лінії зіткнення на Донбасі, забезпечити їх належне функціонування, щоб полегшити перетин лінії зіткнення населенню.

Крім того, в центрі уваги робочої групи з гуманітарних питань обговорювалися аспекти, пов’язані з взаємним звільненням і обміном осіб, утримуваних у зв’язку з конфліктом.

Учасники економічної робочої групи обговорювали питання водопостачання через лінію зіткнення в окремих районах Донецької та Луганської областей України (ОРДЛО). Також відбулася дискусія з питань екології та забезпечення мобільним зв’язком “Водафон-Україна” в ОРДЛО”.

Що стосується переговорів в політичній робочій групі, то в цей раз, як зазначила Грау “превалювали процедурні питання, які перешкодили дискусії по суті як в робочій групі, так і в ТКГ”.

Раніше Грау заявляла, що для досягнення повної “тиші” на Донбасі потрібна велика політична воля сторін конфлікту.

поділитися в соц. мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *