Таємниця слідства. Україна досі не знає імена причетних до збиття літака МАУ

Військова прокуратура Ірану завершила кримінальне розслідування катастрофи літака “Міжнародних авіаліній України” (МАУ). Водночас у Міністерстві закордонних справ повідомили, що українська сторона досі не знає імена причетних до збиття літака.

“Ми неодноразово говорили іранській стороні, що ми зацікавлені в тому, що як технічне, так і кримінальне розслідування було максимально неупередженим та об’єктивним. Вимога на правду є надзвичайно високою як в Україні, так і в усьому цивілізованому світі”, – розповів Суспільному заступник міністра закордонних справ Євген Єнін.

За його словами, Україна неодноразово закликала Іран більш активно співпрацювати з українською стороною, зокрема створити спільну слідчу групу або спільно спланувати проведення окремих слідчих дій. Утім, додав Єнін, іранська сторона не відгукнулася на ці пропозиції.

“І все це безумовно сприяє підвищенню довіри в переговорному процесі. Так само це не сприяє тому, щоб довіряти всім тим результатам, яких на сьогоднішній момент дійшла іранська сторона. Наразі ми навіть не знаємо імена людей, яких Іран підозрює у збитті українського літака. Ми весь час чуємо посилання то на таємницю досудового розслідування, то на державну таємницю. Але у всьому є своя межа”, – наголосив Єнін і додав, що в умовах надзвичайно високого резонансу, який викликала ця катастрофа, Україна має право знати правду, зокрема імена тих осіб, які були безпосередньо причетні до цієї події.

Раніше голова Судово-юридичної організації збройних сил Ірану Шокролла Бахрамі повідомив, що Іран завершив розслідування причин катастрофи літака МАУ, передає агентство ISNA.

“Розслідування справи про катастрофу українського літака було завершено у військовій прокуратурі. Після попереднього розгляду розпочнеться судовий процес у присутності підсудних та їхніх родичів”, — заявив Бахрамі.

Він додав, що суд почнеться після попереднього процесу з присутністю підсудних. Однак чи буде він відкритим або закритим, чиновник не уточнив.

Як зазначається, іранське слідство звинувачує 10 осіб у причетності до катастрофи МАУ, серед яких вищі військові командири. Наразі під вартою перебуває одна особа.

Що відомо

поділитися в соц. мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *