Україна та Нідерланди підписали безпекову угоду: що вона передбачає
Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте 1 березня в Харкові підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки
Про це повідомила пресслужба Офісу президента.
Документ підписано в межах Спільної декларації G7 про підтримку України, ухваленої на саміті НАТО у Вільнюсі. Він передбачає надання 2 млрд євро Україні військової допомоги цьогоріч, а також подальшу оборонну допомогу від Нідерландів протягом наступних десяти років.
“Документ містить потужний військовий блок, який передбачає надання Україні сучасного військового обладнання та підтримку оборонної промисловості. Пріоритет – у наданні ППО, артилерії, бронетехніки, у підтримці морських і далекобійних спроможностей та, зокрема, Повітряних сил”, – поінформували в ОП.
Невійськова підтримка України передбачає:
- допомогу в економічному відновленні й відбудові України;
- підтримку протидії гібридним загрозам;
- співпрацю в галузі розвідки, кібернетичної та інформаційної безпеки;
- співпрацю у сфері боротьби з організованою злочинністю;
- співпрацю в галузі критичної інфраструктури.
“Крім того, у документі розширені блоки щодо санкцій, відшкодування збитків та притягнення держави-агресора до відповідальності, а також щодо підтримки з боку Нідерландів культурної спадщини України”, – зазначили у пресслужбі.
Також у документі йдеться про підтримку України на шляху до ЄС і НАТО.
“Визначено механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної військової агресії проти України”, – додали в ОП.
Інші деталі візиту до Харкова
У межах візиту до Харкова, де було заплановано підписання угоди, Рютте взяв участь у засіданні військового кабінет, під час якого дізнався про ситуацію на фронті та критичні потреби Сил оборони.
Окрім того, Рютте та Зеленський оглянули в Харкові будівлі, пошкоджені російськими обстрілами, та вшанували пам’ять дітей, які загинули через збройну агресію Росії проти України. З початку повномасштабного вторгнення РФ унаслідок бойових дій на Харківщині загинуло 87 дітей, у Харкові – 21 маленький українець, зазначили у пресслужбі президента.
“Володимир Зеленський і Марк Рютте встановили лампадки та поклали іграшки до пам’ятника юним жертвам російської агресії біля Харківського обласного палацу дитячої та юнацької творчості”, – поінформували в ОП.
Також Зеленський показав Рютте метрошколу в Харкові. Політики побували на станції “Університет”, де навчається 858 дітей із 40 класів.
Загалом приміщення для навчання обладнані на п’яти станціях Харківського метрополітену: “Університет”, “Перемога”, “Академіка Павлова”, “Метробудівників” і “Тракторний завод”. Там сформовано 106 класів, у яких навчається 2191 дитина. Освітній процес організовано у дві зміни.
Залишити відповідь