Трифункціональна економічна модель України, або як підняти українську економіку

 

24 березня відбулася  прес-конференція Андрія Новака на тему «Альтернатива є!», присвячена питанням виходу України з економічної кризи.

На прес-конференції Андрій Новак презентував нове видання своєї книги «Як підняти українську економіку».


«В українській економіці немає проблем, є проблеми в управлінні!»

Від першого дня кризи експерт говорить про оголошення відмови від частини зовнішніх боргів України, посилаючись на зобов’язання гарантів Будапештського меморандуму. Власне, цим, на його думку, він і не влаштовує нинішню урядову команду і керівництво НБУ. Відповідно до його варіанту, подолати кризу можливо щонайбільше за рік.

«В 13 році в Україні була гіперцентралізованная, як ніде в світі, система. в 2013 році 80% доходу бюджету направлялося в центральний бюджет, і 20% на всі регіони. Сьогодні – у 2015 році – 82% направлено в центр, і тільки 18% на місця».

Андрій Новак пропонує цілісну модель формування конкурентоздатної та ефективної української економічної системи в сучасних умовах де-факто глобалізованих світових економічних відносин.

«Що таке дерегуляція? Її завдання – ліквідація зайвих центральних органів влади. Сьогодні аналіз показує, що скорочень немає, але створено 11 нових органів влади. В умовах війни – це недозволена розкіш!»

Ґрунтовні думки й поради відомого фахівця з економіки, викладені у книзі й у численних статтях і експертних виступах на телебаченні, дають підстави вважати його бачення майбутнього України як цілком здійснене і прогресивне – на відміну від теперішніх практик можновладців і урядовців.

«Курс долара – все, що вище 10 це валютні спекуляції. за рівнем життя, сьогодні ми прийшли до ситуації кінця 90-х, але вже не побачимо ні зниження курсу, ні цін. Єдиний вихід – підвищення внутрішнього споживання. У 2000 році викликати зростання ВВП вдалося за рахунок контрольованої емісії гривні. Зараз потрібно робити те ж саме. Розширення внутрішнього споживання пожвавить економіку. Для рефінансування банків емісія є, для людей немає».

«Альтернатива є!», – говорить Андрій Новак і доводить свої слова практичними порадами, які розуміють не лише фахівці, а й звичайні люди. Його економічні поради, які спрямовані на позитивне вирішення фінансових і економічних проблем суспільства, стають гарними підказками як на макроекономічному, так і на побутовому рівні.

«Після війни кожна країна може розвиватися за 2-ма сценаріями – як південна або північна Корея, як східна або західна Германія. Різниця в економічній моделі управління. У нас сьогодні є вибір: як ми вийдемо з цієї війни?»

Ініціатор заходу – благодійний фонд «Альтернатива».

поділитися в соц. мережах