Нинішніми темпами Україна вакцинується на 75% за 10 років – Bloomberg

Ще зарано говорити про коронавірус у минулому часі, навіть якщо кампанії з вакцинації стануть більш поширеними. Найгірші спалахи відбуваються в місцях, найменш готових з ними боротися.

Про це пише Bloomberg, додаючи, що у багатих країнах вакцини поширюються з дедалі більшою швидкістю. Карантинні обмеження пом’якшуються на тлі весняного сонця. З’являється спокуса повірити, що довгий кошмар COVID-19 нарешті закінчується.

У Великій Британії 58% дорослого населення отримали хоча б одну дозу. В США президент Джо Байден подвоїв початкову мету зробити 100 мільйонів щеплень за 100 перших днів своєї роботи. А це значить, що до кінця квітня американці повинні отримати 200 мільйонів доз. В Google пошуковий запит «після COVID» став в останні місяці більш популярним, ніж «симптоми COVID». Це говорить, що світ думає про життя після повернення до норми. Але це помилка.

«Попри те, що ми дедалі частіше говоримо про коронавірус в минулому часі, найгірше ще може бути попереду. За березень кількість заражених у світі зросла на 47%. Щодня фіксуються приблизно 600 тисяч випадків, і це більше, ніж в будь-який момент торік», – йдеться в статті.

Гірше те, що якщо попередні хвилі спалахували в основному в Західній Європі й США, тепер COVID-19 на підйомі в Південній Америці й Південній Азії, на Близькому Сході й інших країнах, що розвиваються.

«Багато країн, де COVID-19 останнім часом поширювався найшвидше, – це ті країни, де нинішні темпи вакцинації не призведуть до появи колективного імунітету ще багато років або й десятиліть», – йдеться в статті.

Заможні країни зможуть вакцинувати 75% свого населення вже цього року. Іншим не так пощастило. Зокрема, Україні знадобиться на це 10 років. В такому становищі, як і наша країна, також Пакистан, Іран і Бангладеш. Сусідня Туреччина, за оцінками Bloomberg, вакцинує 75% населення за 1,2 роки.

Це посилить наголос на проблемах нерівності й несправедливості в поставках вакцин, про які до цього часу не згадували в публічних обговорюваннях. У січні США пожертвували 4 мільярди доларів програмі COVAX, яка повинна забезпечити щепленнями країни з низькими і середніми доходами. Але їй все одно бракує близько 2 мільярдів, щоб забезпечити 1,8 мільярдами доз визначені країни цього року.

На додачу, Велика Британія, США, Швейцарія й країни ЄС продовжують блокувати процес відмови від інтелектуальної власності на вакцини. Це означає, що виробники ліків в Індії й Південній Африці не можуть зайнятися масовим виробництвом доз за нижчою ціною. Тож країни, що розвиваються, відчувають на собі цей тягар.

«Рішення на даному етапі політичне і логістичне», – сказала професор охорони здоров’я з Університету Джеймса Кука в Австралії Стефані Топп.

Вона наголосила, що країни, які захищають лише власне населення й відмовляються фінансувати вакцинацію в інших частинах світу, скоро зрозуміють свою помилку.

«Якщо хвороба поширюється десь далеко в нашому глобалізованому й тісно переплетеному світі, вона обов’язково повернеться знову», – пояснила Топп.

Нагадаємо, на півдні Данії злочинці зламали кілька покажчиків, що вказували напрямок до центрів вакцинації і тестування. А центр вакцинації в Сількеборзі, центральна Ютландія, намагалися підпалити.

В Україні станом на 29 березня, зробили 14 433 щеплення від коронавірусу. З початку кампанії вакцинували вже 212 898 осіб, з них вже двоє отримали дві дози вакцини.

МОЗ і Мінцифри завершують розробку паспорта вакцинації для українців. Його отримають ті, хто зробить дві дози щеплення.

поділитися в соц. мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *