Профільний комітет рекомендував Раді ухвалити у 2-му читанні законопроект про скасування переходу на літній і зимовий час

Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку рекомендував парламенту ухвалити законопроект №4201 “Про обчислення часу в Україні” у другому читанні, повідомив член комітету Олексій Мовчан (фракція “Слуга народу”).

“Сьогодні на комітеті економічного розвитку рекомендували Верховній Раді України ухвалити законопроект “Про обчислення часу в Україні” №4201 у другому читанні. Згідно з ним, Україна залишиться на київському часі, що відповідає другому часовому поясу в шкалі Всесвітнього координованого часу UTC+2. Простими словами, ми залишаємося на зимовому часі”, – написав нардеп у Facebook у середу.

Він уточнив, що таке рішення було ухвалено “з урахуванням європейського напряму розвитку та синхронізації України з часом європейських країн”.

Мовчан додав, що ухвалення закону забезпечить визначення на законодавчому рівні порядку обчислення часу в Україні, сприятиме покращенню стану здоров’я громадян та підвищенню працездатності населення.

Як повідомлялося, Верховна Рада 3 березня у першому читанні підтримала законопроект “Про обчислення часу в Україні” (№4201), що передбачає скасування переходу на літній і зимовий час в Україні. У прикінцевих положеннях законопроекту зазначається, що в разі ухвалення в цілому він набуде чинності через три місяці після його офіційного опублікування у парламентській газеті “Голос України”.

До цього заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа (фракція “Слуга народу”) пояснювала, що в разі, якщо ВР встигне ухвалити законопроект в цілому до 25 березня 2021 року, депутати виключать цю норму з фінального тексту документа, і він набуде чинності одразу ж після опублікування в парламентській газеті “Голос України”.

Отже, в Україні більше не буде необхідності переводити годинник на літній час, що цього року мало відбутися 28 березня. Водночас, як зазначала парламентарій, якщо ж виникнуть будь-які труднощі і ВР не встигне проголосувати за ухвалення відповідного закону, то “ми ще двічі переведемо годинник, але 25 жовтня – востаннє”.

Пізніше Підласа заявила, що парламент може розглянути законопроект про переведення годинника під час засідання 19 березня.

поділитися в соц. мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *