Росія змінила тактику обстрілів українських енергооб’єктів, минулого року такого не було – “Укренерго”

Росія змінила тактику обстрілів енергосистеми України. Якщо минулої зими вона застосовувала масові ракетні удари, то тепер проводить точкові та інтенсивні дронові атаки по конкретних об’єктах.

Про це розповів голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький. Він зазначив: якщо за весь минулий сезон росіяни випустили близько 400 дронів за весь опалювальний сезон, то зараз вони таку кількість випускають за місяць або за 3 тижні.

“Сильно зросла інтенсивність. І вони явно концентрують сили на окремій невеликій кількості об’єктів, на відміну від минулого року, коли вони намагалися ушкодити і підстанції, і електростанції. Зараз у них, очевидно, така нішева тактика”, – сказав Кудрицький.

Як готуватися до можливих відключень світла

У зв’язку з цим виключати можливості масштабних блекаутів не можна. А отже, варто бути до цього максимально готовим, адже у разі великого пошкодження мережі блекаут може затягнутися.

Зокрема, радять у Київській міській держадміністрації (КМДА), слід запастися водою та їжею. Так, води:

  • треба заготувати щонайменше на 3 дні;
  • запасатися слід як питною, так і технічною.

Наголошується: на одну дорослу людину на добу потрібно 3 літри питної води (включно зі споживаною з їжею рідиною). А також 10-12 літрів технічної води для гігієни та приготування їжі.

Також варто запастись їжею. Насамперед тією, яка не псуватиметься без холодильника і не вимагатиме електроенергії для її приготування. Це можуть бути:

  • м’ясні, рибні та овочеві консерви;
  • сушене та в’ялене м’ясо;
  • сублімовані продукти (каші, локшина швидкого приготування та супи, які необхідно заливати окропом, або гречка, яку можна заливати водою кімнатної температури);
  • хлібці, печиво, сухарі;
  • сухофрукти, горіхи;
  • шоколад, цукерки;
  • енергетичні батончики.

Як повідомляв OBOZ.UA, найбільш енерговитратною серед звичних для українців електроприладів є електрична плита. Вона споживає 4-8 кВт. На другому місці – калорифери, кондиціонери, бойлери та масляні обігрівачі, які споживають по 2-3 кВт.

поділитися в соц. мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *