Всі субсидії надаються у винятково безготівковій формі з травня — Мінсоцполітики

В Україні із 1 травня всі субсидії надаються винятково у готівковій формі безпосередньо споживачам.

Про це розповів заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко під час пресконференції 18 травня.

“У перехідному періоді субсидія надавалася у грошовій формі, але за 2 різними механізмами. Перший — це готівкові виплати, які отримували майже 95% одержувачів субсидії. І близько 5%, що становить 160 тисяч домогосподарств, отримували її у грошовій безготівковій формі коштом зарахування цих коштів на рахунок в Ощадбанку, який проводив розрахунки з підприємствами”, — розповів Музиченко.

За його словами, з 1 травня поточного року цей перехідний процес завершився і всі субсидії виплачуються громадянам винятково у готівковій формі. Він підкреслив, що отримувачі субсидії зможуть розпоряджатися залишками коштів уже в той місяць, за який отримали допомогу, а не чекати завершення опалювального сезону.

Українці, які в минулий опалювальний період отримували субсидію у безготівковій формі, зможуть отримати залишок коштів до грудня. Якщо субсидіант має рахунок в Ощадбанку, то він може розраховувати на ці кошти уже зараз, а тим, хто не має рахунків в Ощадбанку, потрібно їх відкрити.

Що відомо

  • З травня 2021 року відбулися зміни у програмі житлових субсидій. Переоформити цей вид допомоги на наступний опалювальний період можна впродовж п’яти місяців.
  • З 2015 року житлові субсидії призначалися автоматично без звернень громадян.
  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що для більшості отримувачів субсидій “нічого не зміниться”.
  • Україна з 24 серпня увійде в режим paperless, коли послуги надаватимуться за допомогою цифрових інструментів, а не через паперові довідки.
поділитися в соц. мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *