Інформаційні атаки росіян спрямовані на зниження довіри до ЗСУ — голова Центру протидії дезінформації

Зокрема, росіяни проводять атаки на головкома Олександра Сирського.

Про це в етері Громадського радіо розповів голова Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко.

За його словами, минулі атаки були щодо Володимира Зеленського та Валерія Залужного, спроба вигадати історії про сварку, налаштувати військових проти політичного керівництва — це також частини цієї операції.

«Вони спрямовані на зниження довіри до Збройних сил України, оскільки зосереджені не тільки на головкомі, але й на певних невдачах на фронті, що масштабуються ворогом. Кожне село, з якого відійшли Сили оборони України, вони масштабують до такого рівня, ніби завтра вже можуть піти на Харків чи Київ. Такі меседжі вони поширюють для того, щоб люди починали розчаровуватись у ЗСУ, щоб гучніше лунали голоси про мир, мовляв, потрібно закінчувати війну і домовлятися. Вони хочуть збільшити відсоток таких голосів в українському суспільстві. Ці меседжі поширюються через TikTok, Telegram, YouTube. Люди з поганою медіаграмотністю, які не займаються хоча б мінімальним фактчекінгом, подивляться відео в TikTok про те, що якась несправедливість з мобілізацією відбувається, чи з тезою про те, що Олександр Сирський — ледь не росіянин, і не підуть перевіряти цю інформацію ні через офіційні сторінки відомств, ні через медіа, які мають чисту репутацію», — пояснив Коваленко.


Слухайте також: Чому пропагандисти посварились через Авдіївку?


Він наголосив, що основним засобом російських маніпуляцій є короткі прості відео, які можна поширити на велику аудиторію за допомогою алгоритмів TikTok:

«Використовуються всі формати, але велика ставка робиться на відеоконтент, часто дуже примітивний. Ворог вибудовує мережі каналів-одноденок, акаунтів і псевдомедіа. За допомогою ботів вони створюють велику кількість переглядів у відео в перші секунди після публікації, завдяки чому ті потрапляють в рекомендації та охоплюють велику аудиторію, що дозволяють зробити алгоритми TikTok. Було багато фейків про нерухомість українських чиновників та військового керівництва ледь не в Лос-Анджелесі, Маямі чи Флориді».


Повністю розмову слухайте у доданому аудіофайлі

При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту

поділитися в соц. мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *